VI Zagłębiowska Masa Krytyczna

Piątek, 3 maja 2013 · Komentarze(2)
Uczestnicy
Z przyczepkami reklamową i sakwami wybieramy się wraz z Moniką na masę. Ulice mokre, gdyż padało i jeszcze lekko mży. Po drodze spotkanie z ekipą Bikehead MTB w Gołonogu. Pod dworcem dostajemy kamizelki masowe i witamy się z liczną reprezentacją Ghost-ów. Jest też sporo znajomych twarzy. Co trochę ktoś podchodzi i przygląda się z zainteresowaniem naszym TIR-om. Objazd trasy wraz z innymi masowiczami, dołącza się do nas Kiri i czas przejazdu mija szybko na rozmowie. Pod PIII jest też Nekor wraz z małżonką - - - dawno się nie widzieliśmy. Monika na finiszu masy ogłasza informację o jutrzejszym rajdzie "Orientuj się", który odbędzie się na Zielonej. Po talerzu żurku i wracamy w ulewie do domku. Ciuchy znów lądują w praniu...
Pozdrawiam wszystkich przeglądających!

Organizacyjnie po puchary i wydruki

Czwartek, 2 maja 2013 · Komentarze(0)
Rano po puchary w ulewie. Po drodze na Tworzniu przejeżdża pociąg - chyba pierwszy raz widzę, aby coś tamtędy przejeżdżało. Nagle robi się tak ciemno, że zapalają się latarnie. Przy odbiorze zamówienia dziwią się, że zgłaszam się rowerowym TIR-em. W końcu Rowerowa Norka jest nie tylko z nazwy :) Przyjazd do domku, ciuchy do pralki, gorąca kąpiel i rozgrzewająca herbata z cytryną.
Po południu wraz z Moniką ruszamy do drukarni po wydruki i eksperymentalną parę błotników "z kompozytu".
Pozdrawiam wszystkich przeglądających!

Otwarcie sezonu grillowego

Wtorek, 30 kwietnia 2013 · Komentarze(1)
Kategoria KMC-2013-2, <50km
Dzisiaj odwiedzają nas goście by wspólnie oficjalnie rozpocząć sezon grillowy. Wyruszam więc rowerkiem z podpiętą przyczepkąna większe zakupy do Lidla. Po drodze dostarczam w roli kuriera przesyłkę na Gołonóg.
Szykuje się spore grillowanie, są kurczaki, cyce kuraka, sery pleśniowe i inne smakołyki.
Człowiek nie wielbłąd... © t0mas82

Pozdrawiam wszystkich przeglądających!

Przygotowania do rajdu "Orientuj się"

Poniedziałek, 29 kwietnia 2013 · Komentarze(0)
Uczestnicy
Ruszamy z Moniką. Pogoda wyśmienita, świeci słonko. Wstrzeliliśmy się w koniec zmiany więc na Tworzniu korki. Najpierw do Urzędu miasta. Monika idzie podpisać umowę, ja do meldunkowego zmienić mój status bezdomnego :) Kilka podpisów i zostaje dąbrowianinem. Pan w urzędzie wręcza mi nawet mapkę Dąbrowy. Dalej do drukarni w Sosnowcu sprawdzić jak wyjdą wydruki map na rajd oraz wydrukować plakaty rajdu "Orientuj się". Rozdajemy plakaty w pobliskim rowerowym, wieszamy na Zielonej (łamię tam nadgniłą sztachetę w barze, barman jest naprawdę w porządku i nie idziemy w koszty :)), Pogoria. Tam zakup izotonika i w drogę powrotną. Odwiedzamy Tatę Moniki. Jeszcze zakupy w Groszku winka na wieczór i ruszamy do domku.
Pozdrawiam wszystkich przeglądających!

Objazd trasy rajdu

Niedziela, 28 kwietnia 2013 · Komentarze(0)
Uczestnicy
Wspólnie z Moniką objeżdżamy trasę rajdu "Orientuj się". Pogoda jakaś taka nijaka. Na Zielonej spotykamy Rafał-a z Ghost-ów, który wrócił z szosowej 300-tki, który poznaje nas z daleka po doczepionych przyczepkach z sakwami.
Pozdrawiam wszystkich przeglądających!

Dom-praca-dom

Środa, 24 kwietnia 2013 · Komentarze(2)
Kategoria 50-100km, KMC-2013-2
Standardowo do i z pracy. W pracy od niedawna mamy taki oto parking dla rowerków.
Parging rowerowy w pracy © t0mas82

... a w Sosnowcu od ślimaka aż po Zagórze trwa w najlepsze rozbiórka torowiska tramwajowego.
Ten tramwaj tędy nie pojedzie © t0mas82

Pozdrawiam wszystkich przeglądających!

Dom-praca-dom

Wtorek, 23 kwietnia 2013 · Komentarze(8)
Do pracy: DST: 42.777km MXS: 47.0km/h AVS: 26.6km/h TIME: 1:36:27

Do pracy standardowo, po pracy trochę spraw do załatwienia (m.in. zakup dysku do kompa, którego naprawiam w Proline). Monika z racji późniejszego przybycia kończy też później, więc mam czas na spokojnie wszystko załatwić i podjechać na Murckowską na 17:00. Po drodze kilka migawek z tej trasy.
Plac Grunwaldzki w Katowicach © t0mas82

Stojaki rowerowe przed kinem Kosmos © t0mas82

Trochę sztuki: Grafitii na ul. J. Dudy-Gracza © t0mas82

Trochę sztuki: Grafitii na ul. J. Dudy-Gracza © t0mas82

Osiedle Gwiazdy i jeden z wieżowców © t0mas82

Następnie już wspólnie wracamy do domku wcale nie najkrótszą drogą. Pogoda sprzyja i świeci ładne słoneczko. Jedziemy zatem przez Czeladź (rejony ostatniego wypadu Noibasty - Szwedzkiego nie udaje się znaleźć), Grodziec, Zieloną do D.G. i dalej już standardowo przez Gołonóg, Tworzeń.
Pozdrawiam wszystkich przeglądających!